Kommenteeri
Meriküla rahvas nautis ilusat ilma ja kontserti!
Meriküla päev, mis oli osa Harku valla avatud külade nädalast, möödus mõnusalt!
20. juuli pärastlõunal kogunes rahvas Tilgu sadamasse, kust saadi osa merepäästjate tegevustest, osteti kauplejatelt suitsukala ja muud saadusi ja lebati niisama rannal.

Tilgu sadamast suundus orienteerumisrajale mitu seltskonda, nendest läbis kõik 14 kontroll-punkti viis võistlejat. Ilmselt oli külas rohkemgi põnevamat vaatamist, kui ainult see, mida orienteerumisrajalt näha. Aga need, kes lõpetasid, läbisid raja tunniga ja poolteisega. Esimese ja teise koha vahe oli vaid 32 sekundit!

Raja läbisid kõige kiiremini Lisette ja Illimar, viiekilomeetrisel rajal punktide leidmisega läks neil aega kõigest 1 tund, 0 minutit ja 53 sekundit.
Ain jäi napilt alla: 1 tund, 2 minutit ja 25 sekundit.
Rasmus ja Oskar läbisid raja koos ning tulid lõppu kolmanda ajaga: 1 tund, 32 minutit ja 31 sekundit.
Uku Martin lippas raja läbi 1 tunni, 37 minutiga ning
Lauri ja Marit läbisid raja 1 tunni ja 42 minutiga!
Ülejäänutel jäi rada pooleli, sai telefoniaku otsa või jäid paar punkti võtmata.

Võitjad Lisette ja Illimar said peaauhinna!

Rasmus ja Oskar läbisid raja 1,5 tunniga, väsinud, aga rõõmsad!

Keda huvitab, kuidas rada läbitud, siis seda saab vaadata siit:

Aga kõik osalejad olid lõpuks rõõmsad ja Tänavakohvikus jagati muljeid. Kohvikus küpsetisi ja võileibu nautides kohtusid vanad tuttavad ja saadi ka uute inimestega juttu aetud.

Tänavakohvikut külastas üle 40 külaelaniku ja oli ka kaugemalt huvilisi. Jagasime kohvi ja jooke ning nautisime orkestri Saunamees kontserti - seltskond otsustas kontserti esitada vana Peeter Suure aegse helgiheitja varjendi katuselt ja muusikat oli kuulda üle majade.

Ootame veel fotosid, et neid teistega jagada!

Ilmaga vedas, see meelitas inimesed välja. Sadam oli rahvast täis ja mere ääres ning metsaradadel tuli palju inimesi vastu. Mõned ütlesid, et tulid Kakumäelt, üks seltskond tuli orienteeruma Harku kandist, üks pere tuli Võsult ja isegi üks sakslastest vanapaar käis küsimas, et kui pikk Meriküla matkarada on.

Päeva võib pidada kordaläinuks. Õhtul veel Vääna-Jõesuule kontserdile ja pühapäeval Harku valla avatud külade nädala kulminatsiooniks Suurupis kohtume Kukerpillidega.