Harku valla keskset mereäärset kanti on Merikülaks kutsutud juba pikemat aega ja kohalikud inimesed on seda külanime kasutanud juba mitu aastakümmet. Meriküla asub Kakumäe lahe läänepoolsel küljel ja see ulatub mööda mereäärt Suurupi külast Rannamõisa külani, maapoolseteks naabriteks veel Muraste ja Ilmandu külad.

Meriküla eri osasid ühendab ligi viie kilomeetri pikkune Tilgu tee ja küla keskmeks on Tilgu sadam. Küla magnetiks on Rannamõisa klint mere ääres ja teine umbes sama kõrge astang 500-600 meetri kaugusel rannajoonest.
Küla asub mere ja klindi vahel.

Mereäärne metsavöönd on koos rannaga jäänud enamjaolt metsikuks, suur osa külast on looduskaitse all. Metsa all ja mere ääres on väga palju häid matkaradu ja metsavaheteid lihtsalt jalutamiseks.


Külas on palju avastada - ennekõike metsik mererand, mis on niivõrd eriilmeline, et igaüks leiab koha, kus talle sobib aega veeta, meres ujumas käia, lihtsalt jalutada, päikest võtta või lemmikloomadega ringi joosta. Mere ääres on kiviseid randu, kitsaid läbipääse, ronimist vajavaid kohti, vette langenud puid ja varisenud kaldapealseid, liivaseid alasid kui ka kõrgeid rohupuhmaid. Loomulikult on küla atraktiivseim vaatamisväärsus Rannamõisa klint mere ääres, aga ka kahe klindi vahel olev looduskaitsealune mets on omapärane ja osalt isegi sünge.

Merikülas on ka Tilgu koopad, mis pidevalt kokku varisevad ja mis aeg-ajalt merevee poolt tühjaks kanduvad ning ka Tilgu kivikülv on vaatamisväärsus, mis looduskaisteobjektiks määratud.

Maapoolse klindi serval, Muraste küla piiril asub vaateplatvorm, mis meelitab oma merevaatega inimesi üle maailma.


Meriküla loodi asustusüksusena 2018. aasta alguses naaberkülade mereäärsetest osadest. Tänapäeva mõistes loodi küll uus küla, aga siiski on tegu ajaloolise külaga, mille nime ja ala andmeid toetavad nii ajaloolised allikad, küla geograafiline iseloom kui ka kauaaegsete ja uute külaelanike soovid.


Suurim asutus on Meriküla Spordi- ja Õppekeskus. Selle hoovis ja ümbruses on palju ruumi tegevusteks vabas õhus.
Küla keskel asub Tilgu sadam, mida järjest kaasaegsemaks arendatakse.Meriküla elanik Mairold Vaik kirjutab aastast 2009 ka külablogi
Meriküla meremehe jutud, kus kirjas nii külas ja vallas toimuvast, plaanitavast kui ka huvitavatest teemadest, mis ei vasta küla kohta tõele.