Kommenteeri

Meriküla tähistas asutamise viiendat sünnipäeva

Meriküla selts korraldas sünnipäevapeo, kuhu oli kutsutud kogu küla ja ka seltsi sõbrad naaberküladest ja vallast
2018, kui Eesti tähistas sajanda sünnipäeva aastat, asutati talvel Meriküla kui uus asustusüksus. Küla sünnipäeva tähistatakse 2. märtsil, mil aastal 2018 jõustus ministri otsus luua Harku valda uus asustusüksus.

Sel aastal tähistati sünnipäeva suure peoga päev hiljem, kolmandal märtsil. Sünnipäevapeo korraldas Meriküla selts oma vahenditest kogu küla elanikele ja kutsutud olid teiste Harku valla vabaühenduste esindajad. 


Meriküla sünnipäeva üritus algas sissejuhatavate sõnavõttudega seltsi juhatuse poolt ja külalised jagasid kingitusi. Madis Metsma kinnitas, et külas elab sõbralik seltskond ja arengud külas on olnud tasakaalukad ja muutusi on tulemas veelgi. Kingitusi jagati Vääna-Jõesuu külaseltsi, Meriküllide suguvõsa ja Tilgu sadama jahtklubi esindajatelt.

Pidu jätkus väikse viktoriiniga, Mairold Vaik oli koostanud küsimustiku nii Meriküla kohta kui ka üldistes teemades valla ja Eesti kohta. Võistles seitse laudkonda ja esikoha pärast läks rebimiseks, tuli välja kuulutada lisaküsimus kiirema vastuse hõikamise peale. Esikoha said Kivivabriku talu esindajad, kes said ka toreda auhinna.Sünnipäevapidu külastas Lauri Nebel, kes jutustas lugusid ja laulis kitarri saatel. Esitas ka Meriküla kohta toreda luuletuse ning korraldas lõbusa tutvumisringi kohalolijate hulgas. Tundus, et vanal kalamehel oli mereäärsete elanikega palju ühist arutada ja peo külalised said palju naerda ja muheleda.


Pidu jätkus külaelanike omavaheliste vestluste, muusika ja isegi väikse tantsuga. Jagati suupisteid ja söödi torti ning arutati juba suveplaane.

Harku vald ja Meriküla kooli kollektiiv toetas üritust aula pakkumisega peokohana ja see oli suurepärane koht õhtu veetmiseks.
Lisa kommentaar

Email again: